5
26 חוות דעת
 
 
 
 
חיוך ראשון
 
המרכז לטיפולי שיניים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

רפואת שיניים משמרת

 
הגישה הטיפולית השמרנית היא הגישה המנחה את רופאי חיוך ראשון, וכל החלטה על מתן טיפול נבחנת לפי מידת הנחיצות שלו. אנו דוגלים בגישה לפיה במקום שבו ניתן לבחור בדרך הפשוטה והטובה אין צורך בטיפול מקיף.
הטיפולים המשמרים כוללים שחזורים (סתימות) מחומרים מתקדמים בצבע השן. הטיפולים כוללים השלמות שיניים, אטום חריצים למניעת עששת וטיפולי שורש עם מכשור מתקדם.
 
 
בחיוך ראשון מקפידים על טיפולי החניכיים. שתי השינניות הוותיקות, יעל רויזמן וברט יאחיה, שדואגות גם לטיפול המשמר – ניקוי אבנית השן והדרכה בשמירה על היגיינת הפה והשיניים, מבצעות גם הקצעת שורשים תחת הרדמה בהשגחת רופא השיניים.
 
 
 
שיקום ושימור הפה
 
 
 
 
תחת הכותרת של שיקום הפה נכללים כתרים וגשרים, המתבצעים הן לצורך השלמת שיניים חסרות והן לצורך שיפור האסתטיקה של השיניים, ותותבות נשלפות חלקיות או שלמות. ביצוע נכון של טיפול משקם, שבמקרים רבים הינו מסובך ומורכב, מצריך ידע וניסיון רב, ואלו קיימים אצל הרופאים בחיוך ראשון. כמו כן, הכתרים במרפאתנו מבוצעים על ידי סורק תלת מימד חדיש ביותר ומודפסים במעבדה מזירקוניה וחרסינה באיכות הגבוהה ביותר. מה שמבטיח רמת דיוק ואסתטיקה ברמה הגבוהה ביותר.
 
החל מגיל 4 מומלץ להגיע עם הילד לביקורת אצל רופא השיניים אחת לחצי שנה.
עם בקיעת השיניים הקבועות, החל מגיל 6, יש לבצע את טיפולים מונעים, לרבות איטום חריצים ומריחה של ג'ל פלואור המחזק את השיניים.
בעת מתן טיפול השיניים לילדים בחיוך ראשון, אנחנו קודם כל שואפים לקבל מצב של שיתוף פעולה מצד הילד, וכך הופכים את הטיפול לחוויה חיובית. כך הילד יגדל להיות מטופל מרוצה ומשתף פעולה, וכמובן עם פה בריא יותר.
 
 
את טיפולי יישור השיניים בחיוך ראשון מבצע ד"ר נמרוד דיקשטיין, מומחה לאורתודונטיה. יישור השיניים מתבצע הן לצורך שיפור האסתטיקה של השיניים והן לצורך קבלת משנן יציב יותר ובריא יותר. הטיפולים מתבצעים בשיטות החדישות ביותר, למשל שיטת האינביזליין.
הטיפולים מותאמים לבעיית המשנן האישית של כל מטופל, ורק אחרי האזנה לדרישותיו ולציפיותיו מהטיפול.
 
 
 
שיקום ושימור הפה
 
 
 
 
בשנים האחרונות מגיעים אלינו ליישור שיניים גם מבוגרים רבים, ואנו ערוכים עם מספר אפשרויות, שיענו על הצורך במכשור שאינו בולט לעין.
 
מוזמנים לעקוב אחרנו בדף הפייסבוק של חיוך ראשון