5
17 חוות דעת
 
 
 
 
חיוך ראשון
 
המרכז לטיפולי שיניים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

רפואת שיניים משמרת

 
הגישה הטיפולית השמרנית היא הגישה המנחה את רופאי חיוך ראשון, וכל החלטה על מתן טיפול נבחנת לפי מידת הנחיצות שלו. אנו דוגלים בגישה לפיה במקום שבו ניתן לבחור בדרך הפשוטה והטובה אין צורך בטיפול מקיף.
הטיפולים המשמרים כוללים שחזורים (סתימות) מחומרים מתקדמים בצבע השן. הטיפולים כוללים השלמות שיניים, אטום חריצים למניעת עששת וטיפולי שורש עם מכשור מתקדם.
 
 
בחיוך ראשון מבצע את טיפולי החניכיים מומחה לרפואת חניכיים, ד"ר עדי איינהורן ולצדו שתי השינניות הוותיקות, יעל רויזמן וברט יחיה, שדואגות גם לטיפול המשמר – ניקוי אבנית השן והדרכה בשמירה על היגיינת הפה והשיניים.

רופא החניכיים מבצע בדיקת אבחון יסודית ובמסגרתה נקבעים הטיפולים הנדרשים לפי היקף מחלת החניכיים.
 
 
 
שיקום ושימור הפה
 
 
 
 
תחת הכותרת של שיקום הפה נכללים כתרים וגשרים, המתבצעים הן לצורך השלמת שיניים חסרות והן לצורך שיפור האסתטיקה של השיניים, ותותבות נשלפות חלקיות או שלמות. ביצוע נכון של טיפול משקם, שבמקרים רבים הינו מסובך ומורכב, מצריך ידע וניסיון רב, ואלו קיימים אצל הרופאים בחיוך ראשון. כמו כן, אנו עובדים עם טכנאי שיניים בדרגת אומן ועם מעבדות שיניים מהטובות בארץ, וכך מתקבלת התוצאה הטובה ביותר.
 
החל מגיל 4 מומלץ להגיע עם הילד לביקורת אצל רופא השיניים אחת לחצי שנה.
עם בקיעת השיניים הקבועות, החל מגיל 6, יש לבצע את טיפולים מונעים, לרבות איטום חריצים ומריחה של ג'ל פלואור המחזק את השיניים.
בעת מתן טיפול השיניים לילדים בחיוך ראשון, אנחנו קודם כל שואפים לקבל מצב של שיתוף פעולה מצד הילד, וכך הופכים את הטיפול לחוויה חיובית. כך הילד יגדל להיות מטופל מרוצה ומשתף פעולה, וכמובן עם פה בריא יותר.
 
 
את טיפולי יישור השיניים בחיוך ראשון מבצע ד"ר נמרוד דיקשטיין, מומחה לאורתודונטיה. יישור השיניים מתבצע הן לצורך שיפור האסתטיקה של השיניים והן לצורך קבלת משנן יציב יותר ובריא יותר. הטיפולים מתבצעים בשיטות החדישות ביותר, תוך שימת דגש על טיפול יעיל ובטוח. הטיפולים מותאמים לבעיית המשנן האישית של כל מטופל, ורק אחרי האזנה לדרישותיו ולציפיותיו מהטיפול.
 
 
 
שיקום ושימור הפה
 
 
 
 
בשנים האחרונות מגיעים אלינו ליישור שיניים גם מבוגרים רבים, ואנו ערוכים עם מספר אפשרויות, שיענו על הצורך במכשור שאינו בולט לעין.
 
למידע נוסף הנכם מוזמנים לבלוג של חיוך ראשון ב-www.firstsmile.net